fbpx

Na našich myšlenkách záleží – opravdu!

Pokud máme v mysli jednu negativní myšlenku, která navíc za chvíli zapadne a je pryč, nic se neděje. Pokud ale negativní myšlenky neustále analyzujeme, převracíme, stále se nám vrací, ty pak mají kumulativní efekt v naší mysli a nakonec oslabují nejen onu mysl, ale také naše tělo. Pokud tento proces trvá dlouho, pak přichází stres, nespavost a nakonec deprese.

Je potřeba si uvědomit, že za negativní myšlenky, které nás otravují zaplatíme jak emocionální nerovnováhou, tak fyzickými problémy. Pokud budeme líně nechávat naši pozornost tomu negativnímu, nemůžeme žít šťastný život.

Důležité je, že zvolit si tu hloupou negativitu je zvolení si pasivity, protože pokud jsme pasivní, je to stav, kdy se více “rodí” negativní myšlenky. Z toho také plyne, že pokud se cítíme ve stresu, v nějaké nejistotě – ať už je dána čímkoli, pomůže nám aktivita – ať už myšlenková, nebo tělesná.
Je potřeba se vědomě rozhodnout – vybrat si aktivitu, místo pasivity. Vybrat si sebejistotu, místo nejistoty. Vybrat si lásku, místo nenávisti. Vybrat si pozitivitu, místo stresu a depresí.

Prostě si vyberte.

Mějte fajn den Luboš S.